رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

شکستن شاخ غول کنکور!

نمایش خبر : 324 | تاریخ انتشار : 29 دی 1396
به گزارش سلام کمیجان؛ آقا این حکایت کنکور هم شده مثل حکایت توقف شماره‌گذاری خودروهای غیراستاندارد و خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس که دولت با یک دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد!
یعنی هم دوست دارند کنکور حذف شود و هم دوست دارند پا برجا بماند... از یک طرف سخن از ضرورت حذف کنکور سخن به میان می‌آورند و از همان طرف هم یک بهانه جدید برای حفظ آن می‌تراشند. مشت نمونه خروار به روایت جراید ... رشته‌های پرطرفدار مانع حذف ۱۰۰ درصدی کنکور؛ آموزش‌ و پرورش ساز وکار لازم برای افزایش سهم معدل را فراهم نکرده است؛ سرعت مسئولان در حذف کنکور بسیار پایین است؛ حذف کنکور کار کارشناسی عمیق‌تری را می‌طلبد؛ حذف کنکور نیازمند مهندسی معکوس است؛ ۸ هزار میلیارد تومان گردش مالی دلیل عدم اجرای قانون حذف کنکور و ...
یادش به خیر ...کنکور هم کنکورهای قدیم... باور بفرمائید کنکور در گذشته برای خودش کبکبه و دبدهای داشت و در زمره یکی از خوان‌های هفتگانه جوانان به حساب می‌آمد. از تکمیل فرم ثبت‌نام گرفته که باید بدون تاخوردگی و قلم‌خوردگی با خودکار مشکی انجام می‌شد تا گرفتن کارت شرکت در جلسه که یک نصف روز باید در صف می‌ایستادیم و باقی داستان ... اما امروز این امورات در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شوند! یاد «علی کنکوری» ها هم به خیر ... البته اگر این «علی کنکوری» ها در عصر حاضر به این عنوان مفتخر می‌شدند، آن‌ها را «سردار آزمون» خطاب می‌کردند ولی چه کنیم که دوران طلایی آن‌ها نیز سپری‌شده است.
این جماعت که به مدد شرکت در ادوار مختلف کنکور، کوله باری از تجربه به همراه داشتند، همه‌ساله قبل از ورود به جلسه اطلاعات ذی‌قیمتی به کنکور اولی‌ها ارائه می‌کردند که در هیچ کلاس کنکوری نظیر آن یافت نمی‌شد؛ اما الآن از یال و کوپال غول کنکور فقط دمش باقی مانده است که آن هم در حال کنده شدن است.
آش آن‌قدر شور شده است که اگر تا دو سه سال قبل برای قبولی در دانشگاه دستکم شرکت در آزمون و نوشتن اسم روی برگه الزامی بود، الآن حتی نیازی به ثبت‌نام در کنکور و شرکت در جلسه هم نیست و هر وقت هِرتان کشید و هوس کردید ادامه تحصیل بدهید، می‌توانید بدون شرکت در مرحله مقدماتی و گروهی از گروه صعود کرده و وارد مرحله حذفی شوید و با پر کردن فرم تعیین رشته، شانس خود را برای قبولی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور امتحان کنید! اما این به معنای ضرورت حذف کنکور نیست و کنکور باید سرجایش باشد؛ یعنی اگر درهای تمام دانشگاه‌ها باز باشند و هر دانشگاه چند هزار صندلی خالی هم داشته باشد، کنکور نباید حذف شود!

البته ما به‌شخصه از آزمون و ارزشیابی دل‌خوشی نداریم و معتقدیم برگزاری امتحان نوعی توهین به شعور دانش‌آموز و دانشجو محسوب می‌شود. در واقع اﻣﺘﺤﺎﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺷﮏ ﺩﺍریم ﺗﻮ چیزﯼ ﺍﺯ ﺩﺭﺱ فهمیدﻩ ﺑﺎﺷﯽ! اما از آنجا که دوستان در سازمان عریض و طویل کنکور و مافیای کنکور با حذف کنکور دچار لطمات عدیده و گسترده اقتصادی می‌شوند و ممکن است بلایی سر خودشان یا مردم بیاورند، برای پیشنهاد می‌شود در ازای حذف کنکور دانشگاه‌ها، چند کنکور جدید ابداع کنیم. مثلاً کنکور ازدواج، کنکور طلاق، کنکور گواهینامه رانندگی، کنکور استخدام و ... با این رویکرد علاوه بر شکسته شدن شاخ غول کنکور و عادی شدن این آزمون برای خلق‌الله، زمینه اشتغال چند هزارمیلیاردی برای عده‌ای دیگر فراهم می‌شود که در این وانفسای بیکاری برای تکان دادن آمارهای اشتغال ارقام خوبی محسوب می‌شوند!
به قلم: وحید حاج سعیدی
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir