رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

گزارشی از جلسه شورای مبارزه با موادمخدر استان مرکزی بی‌حوصلگی استاندار مرکزی در قبال آسیب‌های اجتماعی/موبایل‌بازی ‌در شورای مبارزه با موادمخدر‌

نمایش خبر : 362 | تاریخ انتشار : 23 دی 1395

به گزارش سلام کمیجان به نقل از دیارافتاب، به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، یکی از مهمترین مسائل کشور که بارها در چندماهه اخیر از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی برآن تاکید شده، موضوع توجه به آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی منسجم برای مقابله با این آسیب‌ها بوده است.

این درحالی بود که مقام معظم رهبری در سخنانی در یازدهم اردیبهشت ماه امسال تاکید فرمودند: درست است که ما در کشور در درجه‌ اول مسئله اقتصاد را داریم و خود مشکلات اقتصادی هم [به عنوان] یکی از آن عوامل ریشه‌ای این مفاسد، مورد توجه ما است، لکن مسئله‌ مفاسد اجتماعی با شرحی که در جلسه‌ قبل داده شد، یکی از بیماری‌هایی است که هر روزی که بر آن بگذرد و علاج نشود، عمق بیشتری پیدا می‌کند و علاجش دشوارتر خواهد شد. لذا مسئله فوق‌العاده مهمی است.»

وزیرکشور نیز در ۱۷خردادماه ۹۵ در صحن علنی مجلس از برگزاری ۳جلسه مهم درباره آسیب‌های اجتماعی در محضر مقام معظم رهبری خبر دادو گفت: رهبر معظم انقلاب پس از سه جلسه مفصل با سران قوا در ۶ ماهه گذشته دستوراتی در باره حل این آسیب‌ها دادند و تمام دستگاه‌های مربوطه بسیج شدند تا اقدامات لازم در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی را انجام دهند.

درحالی‌که مقابله و برطرف کردن معضل آسیب‌های اجتماعی امروز به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم و اصلی در سطح کلان کشور به شمار می‌رود گویی این موضوع مهم در منظر استاندار مرکزی که هر از چندگاهی خود را یک استاندار کاملا سیاسی می‌داند و با استدلال‌های سیاه و سفید و خاکستری همه مشکلات را ناشی از اقدامات قبل می‌داند، هیچ جایگاهی ندارد و آنچه برای مدیریت ارشد استان مرکزی مهم به شمار می‌رود تنها موضوعات سیاسی و بعضا در راس انها مسائل انتخاباتی-سیاسی است و موبایل‌بازی، بی حوصلگی و از سرباز کردن جلسه رسمی شورای مبارزه با موادمخدر باحضور مسئولان کشوری ستاد مبارزه با مواد مخدر شاهدی گویا براین واقعیت تلخ استان است.

جلسه شورای مبارزه با موادمخدر استان مرکزی درحالی ساعت ۱۶ عصر روز چهارشنبه ۲۲دی‌ماه در استانداری مرکزی برگزار شد که برخلاف اعلام قبلی درباره حضور دبیرکل ستادمبارزه با موادمخدر کشور، تنها ۲معاون ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در این جلسه حضور یافتند.

درحالیکه براساس اعلام جلسه ساعت ۱۶ در طبقه چهارم استانداری مرکزی آغاز شد، زمانی‌قمی استاندار مرکزی با ۴۰دقیقه تاخیر وارد جلسه شد، که البته نه حواس استاندار در جلسه بود نه وقتی برای این جلسه داشت و گویی تنها برای از سرباز کردن وارد جلسه‌ای شده که برای او کسالت آور است.

موبایل‌بازی و بی‌اهمیتی جلسه برای استاندار مرکزی در حدی بود که درجایی دبیر شورای مبارزه با موادمخدر از وی اجازه ورود به بحث را می‌خواهد ولی زمانی قمی آنقدر غرق در جایی دیگر است که متوجه موضوع نمی‌شود.

با این حال نوبت به صحبت استاندار مرکزی می‌رسد و او در سخنان یک دقیقه و ۳۶ ثانیه‌ای خود اوج این بی‌تفاوتی را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد اینگونه جلسات برای او در جایگاه چندم قرار گرفته است.

زمانی قمی در این ۱.۳۶ دقیقه از دبیر ستاد استانی تشکر می‌کند، و با بیان اینکه جلسه دیگر و کار دیگری دارد هم جلسه را ترک می‌کند تا نشان دهد برخلاف جلسات سیاسی او با احزاب اصلاح طلب، یا هیئت اجرایی ستاد استقبال از هیئت دولت به ریاست مشاور عالی استاندار مرکزی که ساعت‌ها پای صحبت و گفت‌وگوی سیاسی نشست، استاندار مرکزی هیچ وقتی برای مسائل مهم آسیب‌‌های اجتماعی که دغدغه مهم مقام معظم رهبری، دولت، مجلس، قوه قضاییه و حتی وزیر کشور است ندارد.

استاندار مرکزی از جلسه‌ای که ادامه داشت و ریاست آن با او بود خارج شد تا نشان دهد اینگونه جلسات و امور مربوط به حوزه آسیب‌های اجتماعی که دامن‌گیر جامعه است برای او هیچ ارزشی ندارد و زمانی‌قمی در استان مرکزی کارهایی مهم‌تر از دغدغه رهبرمعظم انقلاب اسلامی و حتی وزیرمرتبط کار خود یعنی وزیر کشور دارد.

به گزارش تسنیم، باید دید استاندار مرکزی چه توجیحی برای این رفتار خارج از عرف خود دارد و چه موضوع مهمتر از این مسئله سراغ داشته است؟

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir