رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

کارشناس مسائل سیاسی: دولت به جای قرداد با بوئینگ باید اقدام مقابله به مثل علیه آمریکا می‌کرد/ ایران باید روابط خود با انگلیس را قطع می‌کرد

نمایش خبر : 316 | تاریخ انتشار : 24 آذر 1395
به گزارش سلام کمیجان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با صنعت8، پیرامون قرارداد اخیر وزارت راه و شهرسازی با شرکت هواپیمایی بوئینگ اظهار داشت: با توجه به اینکه ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به کار بسته است بنابراین عقد قرارداد با یک شرکت آمریکایی یک اقدام مثبت بین ایران و آمریکا تلقی می‌شود.

وی افزود: این موضوع در حالی اتفاق افتاد که باید برای اقدام اخیر آمریکا مقابله به مثل و اقدامات تنبیهی صورت می‌گرفت و البته در آیده باید دید که آمریکا و شرک بوئینگ به وعده خود در قبال هواپیما عمل می‌کند یا خیر.

هانی‌زاده بیان داشت: به نظر می‌رسد اینگونه اقدامات با توجه به سابقه بد آمریکایی‌ها نمی‌تواند آن‌ها در مقابل ملت ایران تبرئه کند.

وی در خصوص تهدید اخیر دولت درباره عهدشکنی آمریکا در موضوع برجام، تصریح کرد: دولت یازدهم اقدامات تنبیهی آشکار علیه آمریکا برای نقض برجام اتخاذ نکرده است.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: انگلیس نیز در یک حرکت ماجراجویانه با حضور تریزا می در اجلاس سران کشورهای عضوشورای همکاری خلیج فارس بدترین اهانت‌های را علیه ایران روا داشته و تلاش داشته از طریق موضوع ایران‌هراسی به نوعی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را در مقابل ایران قرار دهد.

وی تأکید کرد: ایران در مقابل این حرکت جسورانه باید روابط خود را با دولت انگلیس قطع می‌کرد که متأسفانه این موضوع محقق نشد بنابراین این دولت باید با جدیت بیشتری تنبیه کشورهایی که در مقابل ایران قرار دارند و اقداماتی نظیر تحریم یا تهدید انجام می‌دهند را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir