رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

تاثیر ترامپ در قرار دادهای نفتی ایران

نمایش خبر : 413 | تاریخ انتشار : 26 آبان 1395

به گزارش سلام کمیجان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از CNBC، شرکت بزرگ نفتی توتال فرانسه هفتۀ پیش اعلام کرد که گسترش میدان نفتی پارس جنوبی ممکن است به تشکلی کنسرسیومی بیانجامد که در آن شرکت ملی نفت چین نیز همکاری داشته باشد. همچنین رئیس بخش گاز، انرژی های تجدید پذیر و نیروی شرکت توتال گفته است انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، تاثیری بر سرمایه گذاری های این شرکت فرانسوی در ایران نخواهد گذاشت. فیلیپ ساکت، در حاشیه یک کنفرانس انرژی در پاریس گفت، توافقی که توسط توتال امضا شده از انتخاب دونالد ترامپ تاثیری نخواهد پذیرفت. سایر شرکت های نفتی به CNBC گفته اند که مشتاق همکاری با ایران هستند اما منتظر می مانند تا چشم انداز سرمایه گذاری روشن شود.

 
تولید نفت ایران در سال گذشته، با برداشته شدنِ تحریم ها و افزایش صادرات نفت، به طور پیوسته افزایش یافته، به طوری که تقریباً به  3.7 میلیون بشکه در روز رسیده است. اما چنان که کرافت گفته است، با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا ادامۀ این رشد زیر سوال می رود.
 
خانم کرافت به CNBC گفته است: "ایران افزایش تولید داشته است. ایران به سطح تولید پیش از تحریم ها بازگشته است اما آیا می تواند بدون سرمایه گذاری خارجی کار زیادی انجام دهد؟ و این جا همان جایی ست که انتخاب ترامپ خیلی خیلی مهم می شود."
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir