رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

خیره شدن طولانی مدت به موبایل و تبلت چه عوارضی دارد؟

نمایش خبر : 121 | تاریخ انتشار : 20 بهمن 1396

به گزارش سلام کمیجان؛به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا فرتوک‌زاده متخصص چشم پزشکی، گفت: فرقی ندارد که چشم روی کتاب، آسمان، دریا یا هر منظره دیگری باشد چشم انسان از دیدن خسته نمی‌شود، دیدن به تنهایی موجب خستگی چشم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه وجود عارضه‌های دیگر می‌تواند سبب خستگی چشم شود که یکی از این عارضه‌ها نمره عینک است، ادامه داد: فردی ممکن است با دیدن خسته شود که نمره عینک حتی کوچک داشته باشد یا اینکه اقدام غیرعادی‌ای مانند کار طولانی با تبلت و موبایل را به چشم خود تحمیل کند.

فرتوک‌زاده تصریح کرد: اگر چشم در فاصله خاصی ثابت و طولانی بماند دچار خستگی می‌شود، اما چشم سالم به طور طبیعی هر چقدر ببیند خسته نمی‌شود.


بیشتر بخوانید: اگر چشمان‌تان در اثر کار زیاد خسته می‌شود، بخوانید


این متخصص چشم پزشکی با بیان اینکه افراد دچار آستیکمات همیشه دچار این خستگی‌اند، اضافه کرد: این افراد اگر بخواهند چند ساعت مدام از چشم خود کار بکشند دچار سردرد، چشم درد و عوارض ناشی از خستگی چشم می‌شوند.

وی با اشاره به زمان استاندارد نگاه کردن به گوشی و تبلت و … تاکید کرد: در زمان کار با این وسیله‌ها به ازای هر ۱۵ دقیقه نگاه کردن به صفحه گوشی یک دقیقه، هر ۳۰ دقیقه، سه دقیقه و هر یک ساعت باید پنج دقیقه به دورتر از ۶ متر نگاه کرد.

فرتوک‌زاده گفت: در این مورد آسیب‌ها ارتباطی به سن افراد ندارد اما نمره چشم افراد در بروز این مشکل دخیل است.


انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir