رسول اکرم(ص) : هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نمايد، جانشين خدا در زمين و جانشين رسول اوست.

دلیل ضعف عضلات کف دست چیست؟

نمایش خبر : 88 | تاریخ انتشار : 21 دی 1396

به گزارش سلام کمیجان؛ مصلح‌الدین ادیب حسامی در گفت‌ و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در ناحیه مچ دست و مفاصل آن ممکن است در افراد بروز پیدا کند بیشتر به دلیل استفاده بیش از حد از عضلات دست است.

وی بیان کرد: بیماری سندرم تونل پارپال بر اثر تحت فشار قرار گرفتن اعصاب کف دست و کار بیش از حد از آنها بروز پیدا می‌کند که متاسفانه این عارضه در دنیا و با تغییر روش زندگی بسیار شایع شده است.

ادیب حسامی با بیان اینکه سندرم تونل پارپال بر اثر ضعف عضلات در افراد ایجاد می‌شود، افزود: با ضعف عضلات کف دست و تحت تاثیر قرار گرفتن عصب‌های این ناحیه بی‌حسی و گزگز سراغ افراد آمده و این امر باعث ایجاد درد شدید در ناحیه کف دست می شود.

وی تاکید کرد: بر اثر بروز عارضه سندرم تونل پارپال افراد دیگر به خوبی نمی‌توانند اشیا را در دست گرفته و کارکرد دست ضعیف می شود که پزشکان برای رفع این عارضه پس از انجام فیزیوتراپی در صورتی که این بیماری درمان نشود به ناچار عمل جراحی را تجویز می‌کنند.

ادیب حسامی اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز سندرم تونل پارپال نباید به طور مداوم از عصب‌های کف دست کار کشید و برای پیشگیری از این عارضه باید تمرینات کششی و ماساژ دست انجام شود.

وی یادآور شد: هنگام بروز بیماری سندرم تونل پارپال با تمرینات کششی گرمایشی و لیزری عارضه قابل درمان است.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .

اطلاعات

ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
منشور اخبار
salamup.ir
telegram
nashrkhabar.ir