فلسطین اشغالی ازپزشک ومهندس خالی می شود/اینجا دیگر جای ماندن نیست

مهاجرت مسئله تازه و عجیبی برای صهیونیست‌ها نیست، اما اکنون روایت‌های مستندی می‌گویند که موج جدید مهاجرت صهیونیست‌ها نه به سوی فلسطین اشغالی که برای خروج همیشگی از مناطق اشغالی است.

گروه بین الملل: بحران سیاسی در اراضی اشغالی که طرح نتانیاهو برای کاهش اختیارات دستگاه قضائی، آن را تشدید کرده نه تنها ارتش و بخش‌های خدماتی رژیم صهیونیستی را در برگرفته بلکه نیروهای پلیس در این رژیم نیز به موج اعتراضات پیوسته‌اند؛ به طوری که منابع عبری زبان اعلام کردند که ۵۴ افسر نظامی به همکاری داوطلبانه خود با نیروهای پلیس در اعتراض به طرح اصلاحات قضائی دولت نتانیاهو پایان دادند و استعفای خود را از کار و همکاری با نیروهای پلیس اعلام کردند.

«لاو بکمن» رئیس یک مؤسسه صهیونیست به کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: صهیونیست‌ها از رویدادها در این رژیم در هراس هستند و درصد درخواست‌ها برای کسب تابعیت خارجی افزایش یافته است. اسرائیلی‌ها در حال سبقت از یکدیگر برای دریافت گذرنامه خارجی هستند چرا که این رژیم دیگر جای مناسبی برای زندگی نیستاسرائیلی‌ها در حال سبقت از یکدیگر برای دریافت گذرنامه خارجی هستند چرا که این رژیم دیگر جای مناسبی برای زندگی نیست. شهرک نشینان این سوال را دارند که کجا برای خرید ملک مناسب است و برای سرمایه گذاری کجا می‌توانند اموالشان را منتقل کنند؟

مهاجرت مسئله تازه و عجیبی برای صهیونیست‌ها نیست، اما اکنون روایت‌های مستندی می‌گویند که موج جدید مهاجرت صهیونیست‌ها نه به سوی فلسطین اشغالی که برای خروج همیشگی از مناطق اشغالی است.

شاخص‌های داخلی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که تنش داخلی میان اسرائیلی‌ها به بحرانی عمیق تبدیل شده است که مقابله با آن دشوار است، به‌عبارت دیگر درگیری‌های داخلی در فلسطین اشغالی دیگر یک مبارزه حزبی یا سیاسی نیست، بلکه یک جنگ ایدئولوژیک مبتنی بر نفرت و طرد یکدیگر است که حالتی از «خودویرانگری» را در جامعه صهیونیستی به وجود آورده؛ مسئله‌ای که یکی از عوامل اصلی تشدید پدیده «مهاجرت معکوس» (سفر بی‌بازگشت) صهیونیست‌ها از اراضی اشغالی است. حقیقتی که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند آن را پنهان کند این است که با تشدید تنش‌ها و اختلافات، در معرض تجزیه و فروپاشی از درون قرار گرفته است.

این مسئله بیانگر تهدیدی بزرگ برای موجودیت صهیونیستی است که روی عامل جمعیت و جذب یهودیان سراسر جهان برای مهاجرت به فلسطین اشغالی برای بقای خود حساب باز کرده بود. شاید صهیونیست‌ها متوجه شده‌اند که پروژه صهیونیسم به پایان عمر خود نزدیک شده است و امید به ساختن «کشوری یهودی» در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، رؤیایی است که در معرض نابودی قرار گرفته است.

واقعیت دیگری که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند کتمان کند این است که ازهم‌گسستگی و تفرقه و تشدید شکاف‌ها و اختلافات در جامعه صهیونیستی به خودی خود تبدیل به نقطه‌ضعفی شده است که فروپاشی اسرائیل را از درون تسریع می‌کند. جدای از شکاف‌ها و اختلافات درونی جامعه صهیونیستی، تهدیدات محور مقاومت برای این رژیم است. هنگامی که می‌گوئیم این رژیم موقتی است به خاطر همین شرایط است. به نظر می‌رسد که توصیه تحلیلگران درباره اینکه صهیونیست‌ها هرچه سریع‌تر چمدان‌های خود را ببندند و از اراضی اشغالی بروند، نمود عینی پیدا کرده است.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان اخیراً درباره جبهه داخلی صهیونیست‌ها گفت: جبهه داخلی اسرائیل دچار سستی و ضعف است و صهیونیست‌ها خود را برای فرار آماده می‌کنند و این از تحولات مهم است. این در حالی است که ما به آزادسازی فلسطین و نماز در مسجدالاقصی و نابودی رژیم صهیونیستی امیدواریم و به پیروزی خود اعتماد و ایمان داریم. از دیگر تحولات مهم، نبود فرماندهان مؤثر میدانی در جبهه صهیونیست‌ها در مقابل اعتماد و اطمینان مستحکم به محور مقاومت و فرماندهان آن است.

طبق نظرسنجی‌هایی که خود صهیونیست‌ها انجام داده اند، ۳۳ درصد از ساکنان اراضی اشغالی به فکر مهاجرت از فلسطین اشغالی و زندگی در اروپا و آمریکا هستند. نمونه بارز این روند را در تصمیم به فرار ۵۰۰ پزشک اسرائیلی از اراضی اشغالی پس از اقدامات اخیر نتانیاهو می‌توان جستجو کرد که به مثابه فاجعه پزشکی برای این رژیم

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =