رژیم صهیونیستی ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب کرد

رژیم صهیونیستی از ارسال یک ماهواره جدید به فضا برای جمع‌آوری اطلاعات خبر داد.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که صبح روز چهارشنبه (دیروز) ماهواره جدیدی با هدف جمع‌آوری اطلاعات به نام «اوفیک ۱۳» (به عربی افق ۱۳) به فضا پرتاب کرده است.

به نوشته وبگاه عربی۲۱، طبق بیانیه ارتش رژیم اشغالگر قدس، ماهواره نظامی OFIC-۱۳ در ساعت ۰۲:۱۰ بامداد (۲۳:۱۰ به وقت گرینویچ) از نقطه‌ای در مرکز فلسطین اشغالی به مدار زمین پرتاب شده است.

طبق این بیانیه، ماهواره از پایگاه هوایی «بلماحیم» و با استفاده از موشک «شافیت» با موفقیت به فضا پرتاب شد. این ماهواره با همکاری میان شرکت فضایی اسرائیل و ارتش این رژیم طراحی و به فضا پرتاب شده و قرار است بگان اطلاعات ارتش صهیونیستی از این ماهواره استفاده کند.

«یواو گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز علی رغم اینکه از سوی نتانیاهو برکنار شده است، بر روند پرتاب این ماهواره جاسوسی که از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود، نظارت کرد که به نظر می‌رسد گالانت همچنان در پست وزارت جنگ باقی خواهد ماند.

به ادعای ارتش رژیم صهیونیستی، اوفیک ۱۳ پیشرفته‌ترین ماهواره این رژیم محسوب می‌شود و دارای رادارهای بسیار قدرتمندی است و هنگامی که در مدار قرار می‌گیرد، قرار است چند تست مهم برای اثبات کارایی بر روی آن انجام شود.

صنایع هوایی و فضایی رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌‌ای مدعی شد: «این ماهواره جدید پیشرفته‌ترین در نوع خود به شمار می‌رود و می‌تواند در هر شرایط جوی و محیطی اقدامات به جمع‌آوری اطلاعات کند».

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =